Ürünlerimiz
Ürün Yelpazemiz
E-Balen
Balen ürünlerini alabileceğiniz e satış sitemiz...
Glukozamin&Kondroitin&Msm

Glukozamin, kıkırdağın yapısında bulunan ve eklem sağlığı için önemli olan bir amino şekerdir. Sağlıklı bir kıkırdakta doğal olarak bulunur ve kıkırdağın onarımında rol oynar. Glukozamin, glukozaminoglikanlar (GAG) adı verilen bileşiklerin sentezi için gereklidir. Glukozaminoglikanlar kıkırdağın ana bileşenleridir.

Kondroitin Sülfat, birbirini izleyen şeker zincirlerinin sülfatlanması ile meydana gelen bir glukozaminoglikan (GAG) dır. Kıkırdağın önemli bir bileşenidir. Kıkırdağın dayanıklılığında ve beslenmesinde rol oynar.

Hindistanda yetişen Akgünlük ağacından elde edilen bir reçine olan boswellia ise, ağrıları kesmede oldukça etkili olup, eklemlerdeki iltihapların kurutulmasında, fiziksel hareketlerde kolaylık sağlar. Romatizmal rahatsızlıkların etkisini azaltarak hayat kalitesini yükseltir.

Hiyalüronik asit, epitelyum dokuda, kolojen ve elastin liflerin arasını dolduran saydam ve yarı akışkan bir dolgu maddesidir. Tüm canlı mikroorganizmalarda bulunur. Özellikle eklemlerdeki kıkırdağın yıpranması ve görevini yapmaması, bu eklemleri saran sinoviyel sıvının bitmesi ve kemiklerin birbirine sürtmesine sebep olan osteoartrit için bu sıvının oluşmasını teşvik etmektedir. Bununla birlikte ağrılarda da genel olarak azalma sağlar.

Glukozamin&Kondroitin&Boswellia özellikle sporcular tarafından eklem sağlığının desteklenmesi için yardımcı ürün olarak kullanılabilir.

Uyarı: Kanı sulandırıcı etkisinden dolayı Anticoagulant ilaç kullananlarda, kan şekeri üzerindeki etkisinden dolayı Hipoglisemi ve Tip II Diyabet hastalarında doktora danışarak kullanılmalıdır. Yumurta ve tavuk ürünlerine karşı alerjisi olanlara tavsiye edilmemektedir. Deride Kaşıntı, döküntü ve mide bulantısına sebep olabilir. Çocuklara, hamilelere, emziren kadınlara tavsiye edilmez.

Diğer Ürünlerimiz
Balen Anket
Arı ürünlerinin faydalarını tam olarak biliyor musunuz?
Evet : 325
Kısmen : 70
Hayır : 306
Toplam : 701